GA4. Je to opravdu taková katastrofa?

GA4 (Google Analytics 4) je nejnovější verze Google Analytics, která je navržena tak, aby poskytovala lepší výkonnost a hlubší pochopení chování návštěvníků vašeho webu. GA4 má několik nových funkcí, které jsou zaměřeny na zlepšení výkonu a na získání přesnějších a užitečných dat. Zde je několik tipů, jak využít GA4.

Založte si účet a přidejte kód sledování na svůj web

Prvním krokem je vytvoření účtu v GA4 a přidání kódu sledování na svůj web. Kód sledování umožňuje Google Analytics sbírat data o návštěvnících vašeho webu. GA4 má nový kód sledování, který je odlišný od starší verze Universal Analytics, takže se ujistěte, že používáte správný kód.

Nastavte si cíle a sledujte konverze

GA4 umožňuje nastavit si různé cíle a sledovat konverze. Cíle mohou být například úspěšné dokončení nákupu, vyplnění formuláře nebo proklik na specifický odkaz. Sledování konverzí vám umožní pochopit, jak se návštěvníci vašeho webu chovají a jak můžete optimalizovat své stránky pro zvýšení konverzí.

Využijte nové funkce GA4

GA4 má několik nových funkcí, které jsou zaměřeny na zlepšení výkonu a na získání přesnějších a užitečných dat. Jednou z nových funkcí je například rozdělení návštěvníků podle typu zařízení, což vám umožní lépe porozumět, jak se návštěvníci chovají na mobilních zařízeních a na počítačích.

Vytvářejte si vlastní reporty a dashbordy

GA4 umožňuje vytváření si vlastních reportů a dashbordů, které vám umožní sledovat data a metriky, které jsou pro vás důležité. Vlastní reporty a dashbordy vám umožní lépe porozumět tomu, jak se návštěvníci vašeho webu chovají a jak můžete svůj web optimalizovat pro lepší výsledky.

Vyvarujte se omezení nové ochrany osobních údajů

GA4 má novou ochranu osobních údajů, která umožňuje uživatelům ovládat, jak se jejich osobní údaje sbírají a používají. Je důležité dodržovat tato pravidla a vyvarovat se omezení ochrany osobních údajů.

Sledujte vývoj a mějte trpělivost

GA4 je nová a stále se vyvíjí, takže je důležité sledovat změny a aktualizace. Může trvat nějaký čas, než se naučíte používat všechny funkce GA4, takže nebuďte netrpěliví a postupně si osvojujte nové nástroje.

Dobře. Nastavím si to všechno sám?

Určitě:) Je to ale složitější než starší verze Google Analytics a může vyžadovat o dost více času a úsilí. Pokud jste majitel podniku, pravděpodobně vám bude stačit vidět hotové reporty. A ani byste nedočetli článek až sem😊 Pokud jste marketingový specialista, mrkněte na YouTube – myslím, že to je pro vás vhodný způsob, jak začít.

Pokud se cítíte nejistí nebo máte pocit, že byste raději svůj čas věnovali jiným aspektům vašeho podnikání, může být lepší najmout specialistu na analýzu dat nebo agenturu, která vám pomůže s nastavením GA4 a optimalizací vašeho webu na základě dat, která vám GA4 poskytuje. Za mě, a to neberte tak, že vám chci něco prodávat, je lepší si vše nechat nastavit. Doporučím vám specialistu, který se o to postará.

Autor: Jakub

Marketing je moje hobby i práce. Proto jsem vytvořil blog, který vás má seznámit s různými oblastmi marketingu. Pokud budete chtít, rád vás propojím s vybraným specialistou na konkrétní problematiku. Přečtěte si, jak vám můžu pomoct.
Příspěvek byl publikován v rubrice Analytika a měření se štítky , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *