Hesteg nebo Hashtag? A co to vlastně je?

Hesteg, hezg nebo hesgtak, to je taková ta věc s tou mřížkou #, kterou vidíš na sociálních médiích a jinde. Když k ní přidáš slova nebo fráze bez mezer, tak se stávají takovými virtuálními štítky. Ty pak můžeš kliknout a najít příspěvky a témata spojená s těmi slovy. Takže je to taková značka, která ti pomůže najít věci, na které máš chuť či zájem. Trochu jako magický klíč k obsahu na internetu!

Hesteg nebo spíše správně – Hashtag

Hesteg, který můžeš znát i pod jménem hashtag, je v podstatě označení nebo značka používaná na sociálních médiích a jinde na internetu. Spočívá v umístění symbolu mřížky (#) před slovo nebo frázi bez mezer. Když někdo přidá k obsahu hesteg, například #travel, #foodie nebo #throwbackthursday, stává se takovýmto obsahem snadno vyhledatelným a spojitelným s ostatními příspěvky označenými stejným hesgegem.

Hestegy jsou mocné nástroje pro organizaci obsahu na sociálních médiích a usnadňují uživatelům procházení a nalezení obsahu, který je zajímá.

Kliknutím na hesteg se můžeš dostat k veškerým příspěvkům označeným tímto značením, což ti umožní prozkoumat širokou škálu obsahu na stejné téma nebo s podobným zájmem.

Takže hesteg je takovýmto virtuálním štítkem, který pomáhá lidem objevovat nový obsah a propojovat se s ostatními uživateli sdílejícími podobné zájmy. Ať už jde o sledování aktuálních událostí, hledání inspirace nebo sdílení svých vlastních zážitků, hestegy jsou důležitou součástí sociálního média a online komunikace obecně.

Autor: Jakub

Marketing je moje hobby i práce. Proto jsem vytvořil blog, který vás má seznámit s různými oblastmi marketingu. Pokud budete chtít, rád vás propojím s vybraným specialistou na konkrétní problematiku. Přečtěte si, jak vám můžu pomoct.
Příspěvek byl publikován v rubrice Copywriting, Reklama na sociálních sítích. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *