Používáte email marketing? Moc ne? Hmm

E-mail marketing je jednou z nejefektivnějších metod pro získávání nových zákazníků, udržování kontaktu s existujícími zákazníky a zvyšování prodeje vašich produktů nebo služeb. Existuje mnoho nástrojů pro e-mail marketing, jako je Mailchimp a český Ecomail, které vám pomohou s vytvořením, správou a odesláním e-mailových kampaní. V tomto článku si ukážeme, jak můžete využít e-mail marketingu pro svůj byznys a jak vám tyto nejpopulárnější nástroje (jeden anglicky, jeden český) mohou pomoct k zisku kontaktů nebo rovnou prodejů.

Ve zkratce: Mnoho firem email marketing tak nějak opomíjí. Z mé zkušenosti se firmy nejčastěji bojí lidi „otravovat“ s nějakými zprávami. Pravdou ale je, že lidi jsou rádi, když jim někdo napíše😊

Jde právě o to slovíčko „otravovat“. Pokud je každý váš email strojový a natvrdo prodejní, není to pak úplně ono.

Pokud si moc nevíte rady, můžeme vám rovnou doporučit jednoho z našich specialistů na email marketing, a to na konzultaci nebo dlouhodobější spolupráci.

Co je email marketing?

E-mail marketing je způsob, jak prostřednictvím e-mailů komunikovat se svými zákazníky a získávat nové zákazníky. Jedná se o využití e-mailového kanálu jako marketingového nástroje. E-mail marketing může být použit pro různé účely, jako je propagace nových produktů, zvýšení prodeje nebo zlepšení vztahů se zákazníky.

Mailchimp

Mailchimp je oblíbený nástroj pro e-mail marketing, který poskytuje nástroje pro vytváření, odesílání a sledování e-mailových kampaní. Mailchimp umožňuje vytvářet atraktivní e-mailové šablony a personalizovat obsah e-mailů na základě informací o zákaznících, jako jsou jméno, příjmení, nákupní chování a další. Dále můžete využít možnost automatizace, kdy se e-maily odesílají automaticky na základě určitých akcí, jako je například nákup produktu.

Mailchimp také nabízí nástroje pro sledování úspěšnosti vašich e-mailových kampaní. Můžete sledovat počet odeslaných e-mailů, míru otevírání e-mailů, míru prokliků a další metriky. Na základě těchto dat můžete optimalizovat své e-mailové kampaně a zlepšit výsledky vašeho e-mail marketingu.

Ecomail

Ecomail je český nástroj pro e-mail marketing, který nabízí podobné funkce jako Mailchimp. Ecomail umožňuje vytváření atraktivních e-mailových šablon a personalizaci e-mailů na základě informací o zákaznících. Dále můžete využít automatizaci pro odesílání e-mailů na základě určitých akcí.

Ecomail také poskytuje nástroje pro sledování úspěšnosti vašich e-mailových kampaní. Můžete sledovat počet odeslaných e-mailů, míru otevírání e-mailů, míru prokliků a další metriky. Na základě těchto dat můžete optimalizovat své e-mailové kampaně a zlepšit výsledky vašeho e-mail marketingu.

Jak využít email marketingu pro svůj byznys?

Získejte e-mailové adresy zákazníků

Pro úspěšný e-mail marketing potřebujete e-mailové adresy svých zákazníků. Existuje několik způsobů, jak je získat, jako jsou formuláře na webu, soutěže nebo newslettery. Důležité je, aby byl proces získávání e-mailových adres transparentní a zákazník musel s odběrem souhlasit.

Vytvořte atraktivní emailové šablony

Vytvořte atraktivní e-mailové šablony, které osloví vaše zákazníky a odpovídají vaší značce. Dbejte na to, aby byly šablony responzivní a správně se zobrazovaly na různých zařízeních, jako jsou mobilní telefony a tablety.

Personalizujte obsah emailů

Personalizujte obsah e-mailů na základě informací o vašich zákaznících, jako jsou jméno, příjmení, nákupní chování a další. Personalizace zvyšuje účinnost e-mail marketingu a zákazníci se cítí více spojeni s vaší značkou.

Využijte automatizaci

Využijte možnosti automatizace pro odesílání e-mailů na základě určitých akcí, jako je například nákup produktu, neotevření e-mailu, narozeniny zákazníka a další. Automatizace umožňuje efektivnější a personalizovanější komunikaci s vašimi zákazníky.

Sledujte úspěšnost emailových kampaní přímo v těchto programech

Sledujte úspěšnost vašich e-mailových kampaní a na základě dat optimalizujte své e-mailové kampaně. Sledování úspěšnosti umožní zlepšení výsledků vašeho e-mail marketingu a lepší orientaci v potřebách vašich zákazníků.

E-mail marketing je skvělým nástrojem pro propagaci vašeho byznysu a získání nových zákazníků. Mailchimp a Ecomail jsou dva kvalitní nástroje pro e-mail marketing, které nabízí možnosti pro vytvoření, odesílání a sledování e-mailových kampaní. Mailchimp je velmi populární platformou pro e-mail marketing, která umožňuje vytváření kvalitních e-mailových šablon, segmentaci adresátů, automatizaci kampaní a sledování úspěšnosti kampaní. Mailchimp je také velmi uživatelsky přívětivý a nabízí mnoho integrací s dalšími nástroji.

Ecomail je českou alternativou k Mailchimp, která nabízí podobné funkce pro e-mail marketing. Ecomail umožňuje vytváření kvalitních e-mailových šablon, segmentaci adresátů, automatizaci kampaní a sledování úspěšnosti kampaní. Ecomail také nabízí možnosti pro přidávání vlastních HTML kódů a jednoduchou integraci s dalšími nástroji.

Při výběru platformy pro e-mail marketing je důležité zvážit vaše potřeby a rozpočet. Mailchimp a Ecomail jsou oba kvalitními nástroji pro e-mail marketing, ale mohou se lišit v cenách a funkcích. Je důležité porovnat různé nástroje a vybrat si ten, který nejlépe vyhovuje vašim potřebám.

Závěrem

E-mail marketing je skvělým způsobem, jak propagovat svůj byznys a získávat nové zákazníky. S využitím nástrojů jako jsou Mailchimp a Ecomail můžete vytvářet kvalitní e-mailové kampaně, personalizovat obsah, využívat automatizaci a sledovat úspěšnost kampaní. Sledování úspěšnosti vám umožní optimalizovat vaše e-mailové kampaně a zlepšit výsledky vašeho e-mail marketingu.

Autor: Jakub

Marketing je moje hobby i práce. Proto jsem vytvořil blog, který vás má seznámit s různými oblastmi marketingu. Pokud budete chtít, rád vás propojím s vybraným specialistou na konkrétní problematiku. Přečtěte si, jak vám můžu pomoct.
Příspěvek byl publikován v rubrice Email marketing, Nezařazené se štítky , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *