20 způsobů, jak propagovat eshop levně

Propagace eshopu peníze stojí, ale existuje několik způsobů, jak toho dosáhnout i zdarma nebo s minimálními náklady. Zde je 20 možností, jak propagovat váš eshop:

 1. Sociální média – zdarma, využijte Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn a další. Publikujte své blogové/ produktové odkazy, používejte hashtagy, oživte vaši stránku reklamou cílenou na nové fanoušky.
 2. Emailový marketing – zdarma, vytvořte seznam svých zákazníků a pravidelně jim posílejte novinky. To je povinnost:) Ideální je vytvoření e-booku, výměnou za email.
 3. SEO – zdarma, optimalizujte svůj web pro vyhledávače a zvyšte tak organickou návštěvnost
 4. PPC reklamy – placené, využijte reklamy na Google, Facebooku, spolu s Instagramem a také Sklik, pokud je tam vaše cílovka.
 5. Propagace na fórech a diskusních skupinách – zdarma, najděte si relevantní skupiny a přispívejte do nich. Zkuste využít služeb linkbuildingu, kdy za vás postování komentářů udělají jiní.
 6. Affiliate marketing – placené, zapojte partnery a nabídněte jim provizi za prodej vašich produktů. Pokud už to nezvedne příjmy, získáte tím alespoň určitou propagaci, když se affiláci budou snažit váš eshop propagovat.
 7. Blogování – zdarma, vytvořte blog na vašem webu a pište články s relevantními tématy, nebo opět, pište SEO články.
 8. Online soutěže – zdarma nebo placené, nabídněte zákazníkům možnost vyhrát ceny, a to ideálně přes vaše sociální sítě.
 9. Vytvořte si Google My Business profil – zdarma, umožní vašim zákazníkům najít váš eshop na Google Maps.
 10. Propagujte svůj eshop na svých vizitkách – zdarma, uveďte adresu vašeho webu na svých vizitkách.
 11. Využijte úspěch influencerů – placené, najděte si relevantní influencery a nabídněte jim spolupráci.
 12. Propagujte na svém osobním/ firemním webu – zdarma, umístěte banner s odkazem na váš eshop na vašem webu.
 13. Využijte video marketing – zdarma, vytvořte videa s vašimi produkty a propagujte je na YouTube nebo sociálních médiích.
 14. Propagujte svůj eshop v offline světě – zdarma i placené, uveďte adresu vašeho webu na vizitkách, plakátech, letácích a jiných tiscích.
 15. Zapojte se do slevových serverů – placené, nabídněte své produkty na slevových serverech jako jsou Slevomat nebo Zoot.
 16. Vytvořte si profil na e-commerce platformách – zdarma nebo placené, prodávejte na Heurece.
 17. Zveřejňujte recenze – zdarma, získávejte recenze od vašich zákazníků a zveřejňujte je na vašem webu
 18. Propagujte svůj eshop na vašem autě.
 19. Vytvořte si partnerství s relevantními firmami – zdarma nebo placené, najděte si firmy s podobnou cílovou skupinou a nabídněte jim spolupráci.
 20. Propagujte naši eshop pomocí SMS zpráv – placené, získávejte povolení od vašich zákazníků a posílejte jim upozornění na nové produkty a slevy.

Existuje mnoho způsobů, jak propagovat svůj eshop, bez toho abyste museli investovat velké sumy peněz. Vyberte si ty nejvhodnější metody pro vaši firmu a začněte propagovat svůj eshop již dnes!

Autor: Jakub

Marketing je moje hobby i práce. Proto jsem vytvořil blog, který vás má seznámit s různými oblastmi marketingu. Pokud budete chtít, rád vás propojím s vybraným specialistou na konkrétní problematiku. Přečtěte si, jak vám můžu pomoct.
Příspěvek byl publikován v rubrice Nezařazené se štítky . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *