Marketingové triky trendy tipy

Jasně, lidé stále hledají tipy a triky, „jak na…“ , anebo se vracejí k již zapomenutým věcem. Je to takový koloběh, jak v marketingu, tak životě.

Obzvlášť v marketingu to ale není úplně špatně, protože jde samozřejmě o způsob, jak se vymezit oproti konkurenci. Dělat něco, co jiní nedělají. A o to jde, že?

Virální marketing, humor v podnikání a lead generation, o kterých jsme psali už dříve, jsou trendy v marketingu, které se v posledních letech staly stále více populárními. Nicméně, nejsou to úplně nové trendy, tyto prvky jsou součástí marketingu už nějakou dobu, jen se stávají více a více důležitými.

Kromě těchto trendů existuje mnoho dalších efektivních marketingových strategií, které nejsou tak často zdůrazňovány, jako by mohly být. Některé z těchto strategií jsou:

Obsahový marketing – SEO

Obsahový marketing je strategie, při které se na vytváření cenného a relevantního obsahu zaměřuje jako na způsob, jak přilákat a udržet si zájem zákazníků. Tento obsah může být v podobě blogových příspěvků, videí, infografik, nebo podcastů. Ale to hlavní, co bych zmínil, je právě SEO. Mít vlastní SEO blog, který pro vás může být ideálním místem právě pro generování leadů.

Retence zákazníků

Retenční marketing se zaměřuje na udržení stávajících zákazníků a zlepšení jejich zkušeností s vaším produktem nebo službou. Tato strategie může zahrnovat například programy věrnosti, personalizovanou komunikaci a nabídky pro stávající zákazníky. Vhodné je zde využívání email marketingu.

Marketing s využitím influencerů

Marketing s využitím influencerů spočívá v tom, že se spolupracuje s osobnostmi (důvěryhodnými osobami), které mají velké publikum na sociálních sítích (může jít ale i o mikro influencery s pár tisíci sledujících), aby vaše značka získala větší dosah a důvěryhodnost. Jde o geniální nástroj, jak se relativně za malé peníze dostat přímo k vaší cílové skupině.

Lokální marketing pro hotely, restaurace nebo kavárny

Pokud má vaše firma lokální působnost, může být efektivní se zaměřit na lokální marketing. Tento druh marketingu zahrnuje například účast na místních akcích, spolupráci s místními, nekonkurenčními firmami, nebo vytvoření obsahu zaměřeného na lokální publikum. Většinou stačí i pouhé využití reklamních letáků.

Každá z těchto strategií může být velmi efektivní, pokud je správně implementována a přizpůsobena vašim cílům a publiku. Je důležité neomezovat se jen na trendy a hledat i další způsoby, jak dosáhnout svých marketingových cílů.

Autor: Jakub

Marketing je moje hobby i práce. Proto jsem vytvořil blog, který vás má seznámit s různými oblastmi marketingu. Pokud budete chtít, rád vás propojím s vybraným specialistou na konkrétní problematiku. Přečtěte si, jak vám můžu pomoct.
Příspěvek byl publikován v rubrice Influencer marketing, Marketing, Zamyšlení se štítky , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *