Humor v podnikání. Co my na to?

Abych nebyl příliš subjektivní, zeptal jsem se rovnou AI. Měl by být humor v marketingu firem?

No, určitě! Myslím si, že humor může být velmi účinným nástrojem v marketingu a podnikání obecně. Vtipné texty a reklamy mohou přilákat pozornost zákazníků a pomoci vytvořit pozitivní vztah mezi firmou a zákazníky.

Samozřejmě, je důležité si uvědomit, že humor je subjektivní a co je pro jednoho člověka vtipné, pro jiného nemusí být. Ale když je humor použit správně a v souladu s cílovou skupinou, může to být skvělý způsob, jak se odlišit od konkurence a zaujmout pozornost.

Navíc, vtipy a humor mohou být i efektivním způsobem, jak si připomenout značku a vytvořit si věrnost zákazníků. Když si lidé spojí danou značku s něčím zábavným nebo humorným, je pravděpodobnější, že si na ni budou pamatovat a budou se k ní vracet.

Takže ano, myslím si, že je škoda, že firmy nepoužívají více vtipů a humoru ve svém podnikání. Samozřejmě, musí si dávat pozor na to, aby humor nebyl urážlivý nebo nevhodný, ale pokud je to provedeno správně, může to být velmi úspěšná strategie.

Na co humorného si vzpomenete? Zůstala vám v paměti nějaká vtipná reklama nebo slogan?

Hádám, že ani ne, ale že jich pár takových bylo😊

Nicméně. Je třeba říct, že humor samostatně neprodává. Jak psala AI, člověk si vás může lépe zapamatovat, anebo můžete vytvořit nějakou virální zprávu. To je pravda. Ale tohle samostatně k prodeji úplně nestačí. Vy jste si získali pouze pozornost. A teď přichází na řadu to, co chcete svým potenciálním zákazníkům říct a jak jim můžete pomoct uspokojit jejich potřeby.

Co vaši zákazníci chtějí?

Nechtěli byste zkusit si vymyslet marketingovou personu?

Autor: Jakub

Marketing je moje hobby i práce. Proto jsem vytvořil blog, který vás má seznámit s různými oblastmi marketingu. Pokud budete chtít, rád vás propojím s vybraným specialistou na konkrétní problematiku. Přečtěte si, jak vám můžu pomoct.
Příspěvek byl publikován v rubrice Marketing, Zamyšlení se štítky , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *