Marketing v IT firmě: Bez něj to nejde…

Podívejte se na to takhle – máte-li v ruce mobil, jste v IT branži. Ale když necháte mobil stranou a snažíte se získat nové zákazníky jenom online, může to být stejně těžké, jako hledání něčeho na dně košíku.

„Čím více, tím lépe“ – ale ne úplně

Jasně, chcete získat co nejvíce nových kontaktních údajů, ale nezapomeňte na to nejdůležitější – osobní kontakt. Představte si, že jste jedna z tisíců zpráv, které obdrží váš potenciální zákazník každý den. Jak se dostanete na vrchol jeho seznamu? No přece tím, že vás zná!

Jste jako kouzelník – ale místo triků, používáte marketing

Když se jednou dostanete do konverzace, můžete ukázat své triky. Například, jakým způsobem váš produkt vyřeší problém vašeho klienta. A teď už se s vámi nebudou chtít rozloučit!

Takže, buďte kouzelníkem! Používejte marketingové triky, ale nezapomínejte na osobní dotek, který udělá rozdíl. A nakonec, pamatujte si: v IT branži nejde jen o to mít ten nejlepší produkt, ale také o to, jak jej prezentovat a prodat.

Kromě osobního kontaktu a využívání marketingových triků existuje ještě několik dalších způsobů, jak zvýšit návštěvnost vašeho IT webu:

  1. Obsah musí být králem: Publikování kvalitního obsahu na vašem webu je klíčové pro získávání nových návštěvníků a udržování stávajících. Zajistěte si pravidelné publikování článků a blogů týkajících se vaší oblasti působnosti, nechte si radit od specialistů na SEO a vytvářejte obsah, který osloví vaše cílové publikum.
  2. Použijte PPC reklamy: Využití placených reklam vám může pomoci získat nové návštěvníky vašeho webu. Google AdWords a Facebook Ads jsou nejpoužívanější reklamní platformy, které můžete využít.
  3. Sociální média: Používání sociálních médií jako prostředku pro získání návštěvnosti na vašem webu je dnes již standardem. Nejprve identifikujte, na jakých sociálních sítích se vaše cílová skupina pohybuje a poté vytvořte silnou strategii, která bude oslovovat právě tyto uživatele.
  4. SEO optimalizace: Optimalizace pro vyhledávače je nezbytná pro zajištění toho, aby váš web byl vidět v organických výsledcích vyhledávače. Využijte nástroje jako Google Analytics a Google Search Console, abyste zjistili, které klíčová slova se na vašem webu nejlépe umisťují a optimalizovali je.

Snažte se kombinovat různé taktiky a měřte jejich úspěšnost. Nebojte se experimentovat a přizpůsobovat svou strategii, abyste zajistili, že vaše návštěvnost webu bude rostoucí.

Autor: Jakub

Marketing je moje hobby i práce. Proto jsem vytvořil blog, který vás má seznámit s různými oblastmi marketingu. Pokud budete chtít, rád vás propojím s vybraným specialistou na konkrétní problematiku. Přečtěte si, jak vám můžu pomoct.
Příspěvek byl publikován v rubrice Marketing se štítky , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *