Hashtagy na sítích = návštěvnost #zdarma?

Hashtagy, ty výkřiky v moři sociálních sítí! Někdy se zdá, že jsou takové ztracené a bezcenné jako plovoucí flétny na Titanicu. Ale opak je pravdou. Hashtagy jsou jako GPS navigace vašich příspěvků – pokud použijete ty správné, najdou vás lidé, kteří hledají právě to, co nabízíte. A jak na to?

Jak najít ty správné hashtagy?

První věc, co musíte udělat, je najít ty správné hashtagy. A to není jen o tom, že použijete #trendy nebo #popular. Musíte být trochu specifický a najít hashtagy, které se týkají vašeho konkrétního produktu nebo služby. Například, pokud prodáváte zdravé potraviny, nemusíte se spoléhat na obecné hashtagy, jako je #jídlo nebo #zdraví, ale můžete použít hashtagy jako #paleo nebo #vegan. Jde o to, že ty nejobecnější používají všichni. Dennodenně. A v tom moři hashtagů byste se ihned ztratili.

Počet hashtagů v jednom příspěvku

Druhou věcí, na kterou musíte dát pozor, je počet hashtagů. Je třeba najít tu zlatou střední cestu mezi tím, aby byl váš příspěvek dobře vidět a tím, aby nevypadal jako billboard plný návěští. Pokud máte pocit, že používáte příliš mnoho hashtagů, nebojte se experimentovat a najít svůj vlastní styl.

Ale pozor, i když používáte správné hashtagy a máte jich správný počet, to neznamená, že je vaše práce hotová. Pokud chcete skutečně využít sílu hashtagů, musíte se aktivně zapojit do komunity. To znamená, že nejenom použijete hashtagy, ale pomocí hashtagů také sledujete ostatní, komentujete, dáváte like a budujete si své vlastní publikum.

Takže ať už jste nováček nebo veterán v používání hashtagů, pamatujte si, že to není jen o tom, kolik jich použijete, ale také o tom, jak je použijete. Pokud najdete ty správné hashtagy a používáte je s láskou, může se stát, že si vaši příspěvky oblíbí tisíce lidí.

Reálně je to tak, že hashtagy nikomu nevadí. Na Linkedinu jsou často dokonce používány, aby ozdobili jinak nudný text.

Tak hurá do toho a #buďtepřipraveni!

Autor: Jakub

Marketing je moje hobby i práce. Proto jsem vytvořil blog, který vás má seznámit s různými oblastmi marketingu. Pokud budete chtít, rád vás propojím s vybraným specialistou na konkrétní problematiku. Přečtěte si, jak vám můžu pomoct.
Příspěvek byl publikován v rubrice Reklama na sociálních sítích se štítky . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *