Guillera marketing v Česku

Dříve, než se do toho pustíme, chápu, proč vyhledáváte guillera marketing. Buďto jste student (pak můžete využít služeb AI), anebo jste firma, která chce za málo peněz získat hodně muziky. Ano, k tomuto to přece slouží!

Co to je ten Guillera marketing?

Guerrilla marketing není nic jiného než originální a netradiční forma marketingu, která si zvykla využívat nápaditost a kreativitu. Je to prostě takový rebel, který se neřídí pravidly, ale spoléhá na svou schopnost být vtipný, originální a zaujmout své cílové publikum.

Název pochází z vojenské taktiky guerilly, kdy se menší a méně vyzbrojené skupiny snaží porazit větší a lépe vyzbrojené protivníky.

Když se o Guerrilla marketingu mluví, tak se většinou říká, že je to marketingový „davový útok“. Co to znamená? No, když použijeme jednoduchou příměr, tak si to můžeme představit jako průvod hudebních fanoušků, kteří jdou zpívat a skákat před domem svého oblíbeného hudebníka, aby mu ukázali, že na něj nezapomněli. Anebo si to můžeme představit jako nějakou reklamu, kterou si uživatelé sociálních sítí náhodně sdílí, protože je baví a udivuje.

Guerrilla marketing může být velmi zábavný a účinný, ale může být také trochu riskantní, protože se snaží zaujmout netradičními způsoby a může to mít různé následky. A také si buďme upřímní, ne každý je schopen být originální a zábavný, takže je potřeba k tomu přistupovat s rozvahou a vědomím toho, co může a co nemůže fungovat.

Vytvořit Guillera kampaň je tak trochu sázka na nejistotu

Jste člověk, který hraje jistě nebo občas zariskuje?:-)

Jste člověk, který se vrhne i do šílenějších nápadů?

Pokud ano, tak skvěle, fandím vám! Guillery není v Česku dost – nebo téměř vůbec – a je to právě z důvodu toho strachu, co si kdo pomyslí nebo že to bude něco stát, ale výsledek to vůbec nepřinese.

Pokud to s ní myslíte vážně, rozhodně zainvestujte do nějaké četby o Guillery, která vám dá úplně nejvíce. Dá vám inspiraci, dodá odvahu a chuť jít do toho.

Tipy na knížky:

https://www.knihydobrovsky.cz/kniha/guerilla-marketing-83783

https://www.megaknihy.cz/podnikani/20088264-guerrilla-marketing.html

Autor: Jakub

Marketing je moje hobby i práce. Proto jsem vytvořil blog, který vás má seznámit s různými oblastmi marketingu. Pokud budete chtít, rád vás propojím s vybraným specialistou na konkrétní problematiku. Přečtěte si, jak vám můžu pomoct.
Příspěvek byl publikován v rubrice Marketing se štítky . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *