SEO. To slovo, které nám má přinést návštěvníky zdarma, ale jak?

A vůbec, bude nás to stát tuny času anebo peněz, pokud to zadáme agentuře. No jo, a jak zjistíme, že to něco přinese? Vždyť to nejde měřit. Takže vyhodím XX tisíc za něco nejistého? To asi ne.

Uff.

No máte pravdu. Částečně. Pokud na vašem webu chybí úplné základy SEO jako… tak jde téměř s jistotou říct, že vám to výsledky přinese. Takže v tomto nejsou obavy úplně na místě – a ano, toto vám mnoho SEO agentur zajistí.

Pak je tu ale ještě další level… a to vytvoření „SEO blogu“.

SEO blog

Tvorba obsahu na málo konkurenční klíčová slova, která čekají na to, až někdo o nich napíše článek. Stručně:

Pokud si vytvoříte takový nezávislý obsahový blog plný SEO článků (články spíše pro vyhledávače než pro lidi), získáte tím zdroj návštěvnosti. A ani vás nemusí trápit, že články v něm nejsou podle vašich „standardů“ – protože tento blog se bude jevit na oko jako nezávislý web, který vám nepatří. Budou v něm různá témata a sem tam i odkazy na váš již oficiální web – nejčastěji přímo na formulář s konzultacemi, kontakt, nebo s čímkoli, co je zrovna váš cíl. 

Ano, i takto se dají získat leady. A za málo muziky. Na výsledky je sice třeba si počkat, ale může se to vyplatit.

Je to naše specialita. Proto, narovinu, rádi vám pošleme fakturu až za pár měsíců, pokud se onen nezávislý web uchytí. Věříme tomu, že se tak stane.

Ale nepředbíhejme, pokročilé věci nechme na později. Úplně zpočátku by bylo vhodné mrknout na váš oficiální web, zda je z hlediska základního SEO v pořádku. Pojďme se na to podívat hned a laicky si vysvětleme, kde vidíme nějaké nedostatky, v tom, aby váš web vypadal, jak má.

Napište mi na jakub@marketing-jednoduse.cz nebo tady do komentáře.

Autor: Jakub

Marketing je moje hobby i práce. Proto jsem vytvořil blog, který vás má seznámit s různými oblastmi marketingu. Pokud budete chtít, rád vás propojím s vybraným specialistou na konkrétní problematiku. Přečtěte si, jak vám můžu pomoct.
Příspěvek byl publikován v rubrice 1. musí být SEO. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *